רוצה תוצאות ?!
התקשרי עכשיו! 
054-7671434

  

marinka2285@gmail.com  
עקבו אחריי
  

פעילות אירובית היא פעילות מרכזית חשובה במיוחד לשיפור מערכת הלב וכלי הדם ומערכת הנשימה והשרירים. מפעילים בה קבוצות שרירים גדולות למשך זמן ארוך יחסית לשם אספקת אנרגיה. בפעילות מסוג זה שריר הלב גדל,נפח החדר השמאלי גדל ודופן החדר מתעבה, וכמו כן מפתחים מערכת מסועפת יותר של כלי דם ומשפרים את תפקוד הגוף בכלל, לרבות הגברת קצב חילוף החומרים והגברת הוצאת קלוריות. כל פעילות המפעילה את המערכת הקרדיווסקולארית בעוצמה נאותה היא פעילות אירובית( הליכה,ריצה, רכיבה על אופניים,סטפר,קרוס טריינר,קפיצה בדלגית וכו').

על מנת לשפר את תפקוד הלב, כלי הדם והנשימה על אנשים בריאים להתאמן ב60%-80% מקצב לב המרבי. יש לבצע את האימונים בתדירות של 3-6 פעמים בשבוע.הפסקה של 4 ימים או יותר עלולה לפגוע באפקט האימון ותוביל לנסיגה ביכולת.מומלץ שאיש מקצוע יקבע את עצימות האימון, וכך היא תותאם לרמת המתאמן, למצבו הבריאותי ולמטרותיו.

מקובל לומר שקצב לב מרבי הוא 220 פחות הגיל לגברים ו-226 פחות הגיל לנשים.לפי הנוסחה זו קצב הלב המרבי של גבר בן 40 הוא 180, אך יש להתייחס לנוסחה בהסתייגות,הואיל ולא אחת ניתן להבחין במתאמנים בכלל ובספורטאים בפרט שקצב לבם המרבי גבוה יותר או נמוך יותר.מדידה ישירה של קצב הלב המרבי אינה מעשית  ברוב המקרים ,ולכן מקובל החישוב הזה.
בניית אתרים 2all