רוצה תוצאות ?!
התקשרי עכשיו! 
054-7671434

  

marinka2285@gmail.com  
עקבו אחריי
  

מטרת האימון השכיחה ביותר בקרב אנשים בכל הגילים והרמות היא שינוי אסתטי של הגוף. למה בעצם הכוונה? המילה "חיטוב" אינה מילה בעלת ביסוס מדעי והפרשנות המקובלת במקרה זה היא העלאת מסת השריר לצד הפחתת אחוזי השומן. מובן שהשינוי הגופני המתבקש הוא אינדיווידואלי בשל הטעם השונה של כל אדם. קיימות אפשרויות רבות לאימון: אפשר לתרגל בחדר הכושר כנגד משקולות או לבצע תרגילים אחרים לחלוטין בבית כנגד משקל הגוף ולהשיג תוצאה זהה.

מה משפיע על חיטוב הגוף:

מידת אחוזי שומן - ככל שאחוזי השומן נמוכים יותר השרירים יראו לעין. הדבר תלוי רבות בגנטיקה ובאורח חיים: תזונה ופעילות גופנית בעיקר.

מבנה הגוף – אדם מזומורפי מאופיין  בגוף שרירי במיוחד בבסיסו ובנקל יוכל לפתח מסת שריר. לעומתו אדם אנדומורפי, המאופיין במסת גוף שמן לצד מסת שריר מועטה, יתקשה יותר להשיג תוצאות מכיוון שהוא צריך לפתח מסת שריר ובמקביל להפחית אחוזי שומן.

אופי האימון – לא כל פעילות גופנית משפיעה באופן זהה על שרירי הגוף. על מנת להשיג תוצאות ניכרות יש להתאמן בעומסים גבוההים יחסית שבהם השרירים פועלים באינטנסיביות.

גיל – ככל שמתבגרים היכולת להשפיע על חיטוב הגוף שיתבטא בעלייה במסת השריר ובהפחתת אחוזי שומן נמוכה יותר.

פעילות היומיומית – ככל שהאדם פעיל יותר ביום-יום כך גם הוא מפעיל יותר את שרירי גופו. לפיכך פעילות גופנית המתבצעת על בסיס יומי משפיעה גם היא על המראה החיצוני.

עלייה במסת שריר – אחת ממטרות המתאמנים היא לשנות את גודל השרירים (אצל גברים במיוחד, אך במידה מסוימת גם אצל נשים). נשים יתקשו לפתח מסת שרירים כמו אצל גברים : העלאת ק"ג אחד של מסת שריר אצל אישה היא משימה קשה במיוחד וכרוכה באימונים אינטנסיביים, בתזונה מתאימה, בתדירות אימונים גבוהה ובגנטיקה והיא אפשרית רק לאחר כמה חודשי אימון. אצל גברים הדבר קל יותר בשל נוכחות טסטוסטרון, מסת שרירים גדולה יותר ועוד.

בניית אתרים 2all